Відокремлені підрозділи Федерації

Відокремлені підрозділи
Крок 7
Підрозділи

1. Загальні положення

1.1. Цим Положенням регулюється порядок створення, діяльності, перелік прав, обов’язків та функцій, порядок управління та ліквідації відокремленого підрозділу Громадської організації “Федерація хокею на траві України” (далі — Федерація).

1.2. Відокремлені підрозділи Федерації утворюються Радою Федерації та здійснюють свою діяльність на основі Статуту Федерації.

1.3. Відокремлені підрозділи не є юридичними особами.

1.4. Відокремлені підрозділи Федерації утворюються на невизначений строк та діють за територіальним принципом. Відокремлені підрозділи діють від імені Федерації та в її інтересах у відповідних регіонах. Діяльність відокремлених підрозділів Федерації поширюється на територію відповідних адміністративно-територіальних одиниць, включаючи Автономну Республіку Крим, області, міста Київ та місто Севастополь.

1.5. Місцезнаходження відокремлених підрозділів визначає Рада Федерації.

1.6. Відокремлені підрозділи Федерації мають власні найменування, що містять слова “відокремлений підрозділ”, вказують на належність до Федерації, а також містять інформацію про найменування регіону, в якому діє відокремлений підрозділ (наприклад, “Відокремлений підрозділ Громадської організації “Федерація хокею на траві України” у ________ області”).

1.7. Відокремлені підрозділи Федерації у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України “Про громадські об’єднання”, “Про фізичну культуру і спорт”, іншими законами України, указами Президента України, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами України, Статутом Федерації, цим Положенням, регламентними документами та рішеннями, що приймаються керівними та виконавчими органами Федерації у межах їх статутних повноважень.

1.8. Відокремлені підрозділи впроваджують у своїй діяльності належне врядування (GG), що ґрунтується на принципах:

  • відкритості та прозорості;
  • підзвітності та відповідальності;
  • справедливості та ефективності;
  • участі та консенсусу;
  • стратегічного бачення.

1.9. Відокремлені підрозділи можуть мати власну емблему, печатку, офіційні бланки із своїм найменуванням, зразок яких погоджується Федерацією.

1.10. Відокремлені підрозділи ведуть самостійний бухгалтерський облік, можуть відкривати поточні та розрахункові рахунки в банках, укладати власні договори з іншими підприємствами, установами, організаціями, іншими суб’єктами господарювання та фізичними особами, згідно з обмеженнями, встановленими законодавством, Статутом Федерації та цим Положенням.

1.11. Відомості про відокремлені підрозділи Федерації включаються до Єдиного державного реєстру у порядку, визначеному законодавством.

1.12. Відокремлені підрозділи утворюються, реорганізовуються та ліквідуються виключно за рішенням Ради Федерації у порядку, визначеному Статутом Федерації та цим Положенням.

1.13. Відокремлені підрозділи можуть бути сформовані ініціативною групою у числі трьох чи більше осіб, які мають наміри стати членами Федерації з подальшим зверненням до Ради Федерації щодо його утворення.

2. Мета та завдання діяльності відокремлених підрозділів

2.1. Відокремлені підрозділи діють з метою практичного втілення у відповідних адміністративно-територіальних одиницях статутних цілей та завдань Федерації, мобілізації та використання для цього місцевого спортивного потенціалу, а також з метою поширення основних напрямів діяльності Федерації на відповідній території.

2.2. Для досягнення мети, відповідно до законодавства, відокремлені підрозділи Федерації реалізують основні напрями (завдання), визначені Статутом Федерації.

3. Повноваження відокремленого підрозділу

3.1. Відокремлені підрозділи мають такі повноваження:

  • реалізують статутні цілі та завдання Федерації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці в межах, визначених Статутом Федерації, цим Положенням, рішеннями Загальних зборів та Ради Федерації;
  • представляють та захищають законні інтереси Федерації, свої законні інтереси та інтереси членів Федерації у державних та громадських органах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
  • представляють Федерацію на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
  • сприяють розвитку та популяризації хокею на траві, у тому числі організовують та проводять спортивні змагання та спортивні заходи у відповідному регіоні;
  • можуть бути учасниками цивільно-правових відносин та набувати майнові та не майнові права;
  • здійснюють господарську діяльність без мети отримання прибутку у напрямах, затвердженими Федерацією;
  • отримують інформацію від органів державної влади та місцевого самоврядування для реалізації своїх завдань;
  • вносять пропозиції до органів державної влади та управління відповідного регіону щодо розвитку хокею на траві;
  • популяризують ідеї та цілі Федерації у відповідному регіоні;
  • підтримують інші громадські об’єднання, що займаються розвитком хокею на траві у відповідному регіоні;
  • забезпечують виконання Статуту Федерації та рішень керівних органів Федерації у відповідному регіоні;
  • беруть участь у розвитку спортивної інфраструктури для розвитку хокею на траві у відповідному регіоні;
  • здійснюють пошук фахівців для впровадження програм розвитку хокею на траві;
  • забезпечують контроль за змаганнями з хокею на траві та уникнення несанкціонованих спортивних заходів;
  • мають право надавати пропозиції до порядку денного Загальних зборів Федерації;
  • здійснюють інші повноваження, передбачені Статутом Федерації та цим Положенням.

3.2. Відокремлені підрозділи зобов’язані:

  • представляти інтереси Федерації в органах місцевого самоврядування відповідної територіально-адміністративної одиниці;
  • організовувати та проводити спортивні змагання та інші заходи;
  • делегувати представників відокремленого підрозділу до участі у керівних органах, комітетах, комісіях Федерації тощо;
  • дотримуватися законодавства України, статуту та регламентних документів міжнародної федерації хокею на траві, Статуту Федерації, цього Положення, рішень керівних органів Федерації;
  • проводити роботу по залученню нових членів;
  • надавати підтримку та допомогу членам та спортсменам відповідного регіону;
  • надавати інформацію органам управління Федерації та виконувати їхні доручення;
  • повідомляти та узгоджувати з Федерацією господарські операції, що перевищують 500 000,00 гривень;
  • подавати річну звітність Федерації;
  • вести облік членів Федерації, закріплених за відповідним підрозділом;
  • проводити загальні збори членів Федерації та мати не менше 3 членів Федерації у своєму складі;
  • виконувати рішення та розпорядження, ухвалені керівними органами Федерації.

4. Органи управління відокремленого підрозділу

4.1. Органом управління відокремленого підрозділу є загальні збори членів Федерації, які закріплені за відповідним відокремленим підрозділом.

4.2. Загальні збори відокремленого підрозділу скликаються за необхідністю, але не рідше одного разу на рік.

4.3. Загальні збори членів мають право приймати рішення щодо реалізації мети та завдань діяльності відокремлених підрозділів за присутності більшості членів відокремленого підрозділу (50 % плюс один член). Члени відокремленого підрозділу повідомляються про скликання загальних зборів не пізніше ніж за десять днів до дати їх проведення органом, який здійснив (ініціював) таке скликання. Повідомлення про скликання загальних зборів повинно містити дату, час та місце проведення загальних зборів членів та порядок денний.

4.4. Проведення засідань та прийняття рішень загальних зборів членів можуть відбуватися шляхом голосування через використання засобів зв’язку. Засідання керівних органів можуть проводитись як за безпосередньої участі членів, так і за допомогою інтернет-зв’язку з використанням аудіовізуальних комп’ютерних програм онлайн конференцій.

4.5. Кожен член відокремленого підрозділу, який бере участі у загальних зборах, має один голос. Рішення приймаються простою більшістю голосів, які присутні та беруть участь у голосуванні.

4.6. Член відокремленого підрозділу не має права голосу при вирішенні загальними зборами питань щодо вчинення ним правочину та щодо спору між ним та відокремленим підрозділом.

4.7. Керівною особою відокремленого підрозділу є керівник відокремленого підрозділу.

4.8. Керівник відокремленого підрозділу обирається членами підрозділу на загальних зборах підрозділу. Рада Федерації приймає рішення з погодження призначення відповідного Керівника, Президент затверджує Керівника підрозділу наказом.

4.9. Керівником відокремленого підрозділу може бути призначена особа, яка захистила програму розвитку хокею на траві у відповідному регіоні, має вищу освіту (не нижче освітнього ступеня магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), досвід управлінської роботи не менше ніж рік у відповідному регіоні.

4.10. Керівник відокремленого підрозділу має бути членом Федерації.

4.11. Керівник відокремленого підрозділу діє на підставі виданої Президентом довіреності.

4.12. Керівник відокремленого підрозділу зобов’язаний щорічно звітувати перед загальними зборами членів підрозділу та Федерацією.

4.13. Контрольним фінансовим органом відокремленого підрозділу Федерації є Ревізор. Ревізор призначається на посаду та звільняється з посади Радою Федерації за поданням Президента Федерації. Термін на який призначається Ревізор визначається Радою Федерації.

4.14. Виконавчі органи відокремлених підрозділів можуть утворюватися за рішенням керівника відокремленого підрозділу.

4.15. Керівник відокремленого підрозділу має такі повноваження:

  • здійснює керівництво діяльністю відокремленого підрозділу та несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань та обов’язків;
  • вступає від імені відокремленого підрозділу у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами;
  • укладає договори про співпрацю (співробітництво) з місцевими органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
  • у межах повноважень, визначених виданою Федерацією довіреністю, укладає угоди (договори, контракти), що стосуються здійснення діяльності відокремленого підрозділу, ціна яких не перевищує 500 000,00 гривень, та забезпечує їх виконання;
  • вчиняє дії, що випливають з адміністративних, фінансових, податкових, трудових та інших правовідносин, що стосуються діяльності відокремленого підрозділу;
  • здійснює відкриття поточних та розрахункових рахунків відокремленого підрозділу в банках, розпоряджається наявними на них коштами в межах, встановлених цим Положенням та виданою Президентом довіреністю, підписує фінансові, у тому числі банківські, платіжні документи;
  • видає документи (листи, акти, довідки, картки, заяви, звіти тощо), подає письмові відомості, документи та іншу інформацію у будь-яких державних органах, установах, організаціях та органах місцевого самоврядування, у фізичних осіб;
  • здійснює планування, організацію, координацію та контроль поточної діяльності відокремленого підрозділу відповідно до визначених Федерацією мети (цілей), напрямів (завдань) діяльності;
  • видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, обов’язкові для всіх працівників відокремленого підрозділу, та здійснює контроль за їх виконанням;
  • здійснює набір кадрів (працівників відокремленого підрозділу), укладає та розриває з ними трудові договори, застосовує до працівників відокремленого підрозділу заходи заохочення та стягнення у встановленому законодавством порядку;
  • визначає компетенцію, права, обов’язки, межі відповідальності працівників відокремленого підрозділу, затверджує їх посадові інструкції;
  • здійснює інші повноваження, пов’язані з діяльністю відокремленого підрозділу, для реалізації визначених Федерацією мети (цілей), напрямів (завдань) діяльності.

4.16. Повноваження керівника відокремленого підрозділу можуть бути припинені:

  • у зв’язку з закінченням терміну повноважень;
  • за рішенням Ради Федерації, за поданням Президента у разі невиконання або недбалого виконання керівником відокремленого підрозділу своїх посадових обов’язків;
  • за власним бажанням керівника відокремленого підрозділу у разі подання письмової заяви, на ім’я Президента.

4.17. У разі дострокового припинення повноважень керівника відокремленого підрозділу, Президент протягом 20 (двадцяти) календарних днів після подання заяви про відставку керівника на розгляд Ради Федерації може запропонувати кандидатуру на посаду керівника відокремленого підрозділу. Рада Федерації повинна розглянути кандидатуру, запропоновану Президентом на посаду керівника відокремленого підрозділу, на своєму найближчому засіданні.

5. Джерела надходження та порядок використання майна та коштів

5.1. Відокремлений підрозділ може мати у власності рухоме та нерухоме майно, матеріальні та нематеріальні активи, кошти, а також інше майно, придбане на законних підставах та необхідне для здійснення діяльності.

5.2. Майно та кошти відокремленого підрозділу формуються шляхом:

  • благодійних внесків, безповоротної фінансової допомоги та добровільних пожертвувань фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземних;
  • добровільних та членських внесків;
  • ліцензійних внесків;
  • грантів;
  • коштів або майна, які надходять безоплатно, гуманітарної допомоги;
  • пасивних доходів;
  • дотацій або субсидій, отриманих з державного або місцевого бюджету чи фондів або у межах благодійної допомоги.

5.3. Відокремлений підрозділ має право володіти, користуватися та розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане Федерацією, його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте у результаті діяльності, а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом.

5.4. Відокремлений підрозділ є власником майна, що йому належить, здійснює відповідно до чинного законодавства володіння, користування та розпорядження майном, що знаходиться в його власності.

6. Порядок вступу та виключення членів відокремлених підрозділів

6.1. Членами відокремленого підрозділу Федерації можуть бути фізичні особи, які досягли 14-річного віку, визнають Статут Федерації, сплатили вступні, щорічно сплачують членські внески та беруть участь у діяльності відокремленого підрозділу.

6.2. Для вступу до відокремленого підрозділу кандидат у члени подає керівнику відокремленого підрозділу заяву встановленого зразка та сплачує до Федерації вступний внесок.

6.3. Керівник відокремленого підрозділу розглядає заяву та приймає рішення про прийняття у члени протягом 10 днів з моменту подання заяви.

6.4. У разі позитивного рішення, кандидат вноситься до реєстру членів відокремленого підрозділу.

6.5. У разі відмови у прийнятті у члени, керівник повідомляє заявника про причини відмови у письмовій формі протягом 10 днів з моменту прийняття рішення.

6.6. Членство у відокремленому підрозділі припиняється у випадках:

  • добровільного виходу зі складу членів за письмовою заявою;
  • систематичного невиконання членських обов’язків, порушення Статуту та регламентних документів Федерації;
  • вчинення протиправних дій, що завдають шкоди діяльності Федерації чи її відокремленим підрозділам;
  • смерті члена.

6.7. Рішення про виключення члена з відокремленого підрозділу приймається на загальних зборах членів підрозділу простою більшістю голосів.

6.8. Член відокремленого підрозділу має право оскаржити рішення про виключення у Раді Федерації протягом 30 днів з моменту його прийняття.

6.9. У разі припинення членства, особа втрачає всі права члена Федерації та відокремленого підрозділу. Сплачені внески та інші передані нею активи не повертаються.

6.10. Особа, виключена зі складу членів відокремленого підрозділу, може бути знову прийнята на підставі нової заяви не раніше, ніж через один рік після виключення.

7. Облік членів

7.1. Облік членів відокремленого підрозділу здійснюється у паперовому та електронному вигляді.

7.2. На кожного члена відокремленого підрозділу заводиться картка персонального обліку.

7.3. Відповідальність за належний порядок обліку членів відокремленого підрозділу несе керівник.

8. Порядок взаємодії відокремлених підрозділів з центральними органами Федерації

8.1. Відокремлені підрозділи у своїй діяльності підпорядковуються керівним органам Федерації – Конференції, Раді Федерації, Президенту та Віцепрезиденту.

8.2. Конференція Федерації є вищим керівним органом, рішення якого є обов’язковими для відокремлених підрозділів.

8.3. Рада Федерації здійснює стратегічне управління діяльністю відокремлених підрозділів, визначає основні напрямки їх роботи, затверджує плани та звіти.

8.4. Президент та Віцепрезидент забезпечує оперативне керівництво та координацію діяльності відокремлених підрозділів.

8.5. Керівники відокремлених підрозділів регулярно (щоквартально) надають Президенту звіти про проведену роботу та виконання планів.

8.6. Президент має право ініціювати скликання позачергових загальних зборів відокремленого підрозділу у випадках грубих порушень чи необхідності вжиття невідкладних заходів.

8.7. Керівники підрозділів зобов’язані невідкладно інформувати Президента про надзвичайні ситуації чи події, що можуть завдати шкоди діяльності Федерації.

8.8. Всі фінансові операції відокремлених підрозділів, що перевищують 500 000 грн, потребують попереднього узгодження з Радою Федерації.

8.9. Плани діяльності та бюджети відокремлених підрозділів на наступний рік подаються на затвердження Раді Федерації до 1 листопада поточного року.

8.10. Річні звіти про діяльність відокремлених підрозділів надаються Раді Федерації до 1 березня наступного за звітним року.

8.11. При виникненні розбіжностей у поглядах щодо організації та проведення заходів вищим є рішення Ради Федерації.

9. Порядок припинення діяльності відокремленого підрозділу

9.1. Діяльність відокремленого підрозділу може бути припинена за рішенням Ради Федерації, прийнятим у порядку, передбаченому Статутом Федерації.

9.2. Відокремлений підрозділ має право звернутися до Ради Федерації з пропозицією про припинення своєї діяльності. Звернення повинно містити обґрунтування та підтримку такого рішення від членів підрозділу.

9.3. У разі припинення діяльності відокремленого підрозділу, Рада Федерації призначає ревізора для здійснення всіх необхідних дій щодо ліквідації підрозділу. Ревізор має повноваження представляти інтереси Федерації у всіх питаннях, пов’язаних з ліквідацією відокремленого підрозділу, включаючи вирішення спорів та розподіл майна.

9.4. При припиненні діяльності відокремленого підрозділу, Рада Федерації вирішує питання щодо передачі активів та зобов’язань підрозділу. Активи, які перебувають у власності чи управлінні відокремленого підрозділу, можуть бути передані іншим підрозділам Федерації або використані для реалізації інших цілей, затверджених Радою Федерації. Зобов’язання відокремленого підрозділу перед третіми сторонами переходять на Федерацію або інші підрозділи Федерації, які беруть на себе такі зобов’язання.

9.5. Діяльність відокремленого підрозділу припиняється за рішенням Ради Федерації.

9.6. Про закриття відокремленого підрозділу Федерація повідомляє уповноважений орган з питань державної реєстрації відповідно до вимог чинного законодавства України.

9.7. Діяльність всіх відокремлених підрозділів Федерації припиняється після прийняття Конференцією Федерації рішення про саморозпуск або припинення діяльності Федерації внаслідок ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення.

10. Конфіденційність та захист персональних даних

10.1. Відокремлений підрозділ гарантує повну конфіденційність персональних даних своїх членів відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

10.2. Персональні дані членів використовуються виключно для потреб внутрішньої діяльності відокремленого підрозділу та не підлягають розголошенню або передачі третім особам, окрім випадків, передбачених чинним законодавством України.

10.3. До персональних даних членів належать: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактні дані (телефон, електронна адреса), інформація про громадянство, серія та номер документа, що посвідчує особу тощо.

10.4. Члени відокремленого підрозділу надають згоду на обробку їх персональних даних при вступі шляхом заповнення відповідної заяви.

10.5. Відокремлений підрозділ вживає всіх необхідних організаційних та технічних заходів для захисту персональних даних членів від несанкціонованого або випадкового доступу, знищення, блокування, копіювання, поширення тощо.

10.6. Доступ до персональних даних членів мають лише уповноважені особи в межах, необхідних для виконання їх функціональних обов’язків.

10.7. Члени мають право на доступ до своїх персональних даних, їх уточнення та оновлення у разі зміни відповідної інформації.

11. Порядок затвердження, внесення змін та доповнень до цього Положення

11.1. Положення набуває чинності з дати його затвердження Президентом за поданням Ради Федерації.

11.2. За рішенням Ради Федерації до цього Положення можуть бути внесені зміни та доповнення простою більшістю голосів.