Полтавська область

Полтавська область

Полтавська область

Полтавська область (Полтавщина) — область у центрі України. Розташована у середній частині Лівобережної України та, частково, на Правобережній Україні. Більша частина області лежить у межах Придніпровської низовини та Полтавської рівнини. Обласний центр — місто Полтава

Полтавська область — 6-та серед областей України за площею. На півночі межує з Чернігівською та Сумською, на сході з Харківською, на півдні з Дніпропетровською та Кіровоградською, на заході з Київською та Черкаською областями України.

Полтавська область займає площу 28,7 тис. км², що становить 4,8 % території України. За цим показником займає 6-те місце серед інших регіонів України. Протяжність території з півночі на південь 213,5 км, а із заходу на схід 245 км.

Прапор Полтавської області

Прапор Полтавської області

Герб Полтавської області

Герб Полтавської області

ФЕДЕРАЦІЯ ХОКЕЮ НА ТРАВІ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  • Дата реєстрації: 24.10.2016
  • Код ЄДРПОУ: 40912772
  • Адреса: Україна, 36009, Полтавська обл., місто Полтава, ВУЛИЦЯ ЗІНЬКІВСЬКА, будинок 36, квартира 8
  • E-mail:
  • Телефон:

Керівник: Мельник Сергій Олександрович

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА №1”

  • Дата реєстрації: 29.09.1995
  • Код ЄДРПОУ: 23549935
  • Адреса: Україна, 36029, Полтавська обл., місто Полтава, ВУЛИЦЯ ДУХОВА, будинок 3/5
  • E-mail: poltavasportschool1@ukr.net
  • Телефон: +380 95 226 3183

Керівник: Полевой Олексій Володимирович

Полтавська область займає центральну частину Лівобережної України. Північні райони області розташовані в лісостеповій, південні – у степовій зоні. Площа області становить 28,8 тис. кв. км. (4,8% території країни).

На Полтавщині налічується 169 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, в т. ч. дендропарк у с. Устимівка (створений у 1893 р.), Хомутецький парк у садибі Муравйових-Апостолів (початок XIX ст.), полтавський міський сад (парк “Перемога”; заснований у 1803 р. з ініціативи генерал-губернатора князя О.Б. Куракіна). В 1820-1841 pp. на території саду діяла Полтавська школа садівництва, яка пізніше разом із прилеглою частиною саду була передана Полтавському інституту шляхетних дівчат, що містився в колишній садибі СМ. Кочубея. На території міського саду в 1852 р. споруджено будинок  Полтавського міського театру.

Основою курортних ресурсів області є джерела мінеральних вод у Миргородському, Великобагачанському, Новосанжарському, Кременчуцькому, Хорольському районах.

На Полтавщині виявлено близько 50 пам’яток скіфсько-сарматського періоду. Серед них виділяється Більське городище – одна з найбільших у Європі скіфських археологічних пам’яток. Деякі дослідники пов’язують його з Гелоном, що згадується Геродотом у його “Історії греко-перських воєн”. Городище з прилеглою територією оголошено заповідником.

Найцікавіші об’єкти туризму: