Положення про сертифікацію та визнання спортивних клубів

Про сертифікацію клубів
Клуб
сертифікація спортивних клубів

1. Загальні положення

1.1. Положення про сертифікацію та визнання муніципальних та громадських клубів, спортивних шкіл, центрів олімпійської підготовки, спортивних споруд та майданчиків Федерації хокею на траві України (далі – Положення) визначає мету, вимоги та порядок сертифікації для участі та залучення цих спортивних закладів у навчально-тренувальному процесі та змаганнях з хокею на траві в усіх дисциплінах, що входять до програми змагань Федерації хокею на траві України (далі – Федерація).

1.2. Метою сертифікації та визнання є:

формування єдиної інформаційної бази спортивних закладів для підвищення якості їх діяльності;

забезпечення дотримання єдиних стандартів та вимог для спортивних закладів;

оцінка та підтвердження здатності спортивного закладу організовувати та проводити навчально-тренувальний процес та змагання з хокею на траві на відповідному професійному рівні;

підвищення прозорості діяльності спортивних закладів та сприяння стратегічному плануванню розвитку інфраструктури для хокею на траві в Україні.

1.3. Сертифікація є обов’язковою для участі спортивних закладів у змаганнях, що проводяться Федерацією або за її участю, і передбачає відповідність єдиним стандартам безпеки, організації та навчально-тренувального процесу. Федерація здійснює регулярний перегляд сертифікатів спортивних закладів для підтвердження відповідності встановленим вимогам.

1.4. Федерація сприяє розвитку муніципальних та громадських клубів, спортивних шкіл, центрів олімпійської підготовки, підвищенню кваліфікації технічного та управлінського персоналу через системне навчання та обмін досвідом, у тому числі з міжнародними експертами. Федерація також надає методологічну підтримку для розвитку навчального процесу та інфраструктури, що сприятиме підвищенню рівня підготовки спортсменів в усіх регіонах України.

1.5. Це Положення розроблено з урахуванням вимог Закону України “Про фізичну культуру і спорт”, Статуту Федерації, а також відповідно до рекомендацій міжнародних організацій, таких як Міжнародна федерація хокею (FIH), з метою забезпечення відповідності міжнародним стандартам.

2. Комісія з сертифікації

2.1. Сертифікація та визнання спортивних закладів проводиться комісією з сертифікації Комітету з проведення змагань Федерації (далі – Комісія).

2.2. Персональний склад Комісії затверджується рішенням Комітету Федерації. За потреби Комісія може залучати зовнішніх експертів для консультацій з окремих питань сертифікації.

2.3. Комісія має наступні повноваження:

розробка та оновлення стандартів сертифікації: визначає вимоги, процедуру сертифікації, а також перелік необхідних документів для підтвердження відповідності;

перевірка відповідності: здійснює первинну оцінку та періодичний моніторинг діяльності спортивних закладів щодо дотримання встановлених критеріїв;

прийняття рішень щодо сертифікації: приймає обґрунтовані рішення про видачу, відмову або анулювання сертифікатів з урахуванням об’єктивних критеріїв;

контроль: здійснює контроль за дотриманням вимог сертифікації та надає рекомендації для усунення виявлених порушень.

2.4. Рішення Комісії вважається правочинним, якщо в голосуванні взяли участь не менше половини її складу. Члени Комісії, які мають конфлікт інтересів щодо конкретного клубу, утримуються від голосування з цього питання.

2.5. Рішення Комісії оформлюються протоколом та доводяться до відома спортивних закладів через офіційний сайт Федерації та електронну пошту. Спортивні заклади мають право подати апеляцію на рішення Комісії протягом 10 робочих днів з моменту його отримання.

3. Вимоги до спортивного закладу

3.1. Спортивний заклад повинен мати статус юридичної особи, діяти відповідно до законодавства України та мати державну реєстрацію згідно з вимогами чинного законодавства.

3.2. Спортивний заклад зобов’язаний дотримуватися єдиних стандартів та вимог:

впроваджувати у свою діяльність ефективне управління та належне врядування (GG), що ґрунтується на принципах: відкритості та прозорості, підзвітності та відповідальності, справедливості та ефективності, участі та консенсусу, стратегічного бачення тощо;

забезпечити належну матеріально-технічну базу, яка включає: власне або орендоване поле\спортивний зал для гри у хокей на траві, що відповідає встановленим розмірам та відповідному покриттю, власні або орендовані роздягальні для спортсменів, тренерів та суддів з душовими кімнатами, необхідний інвентар та обладнання для проведення тренувань та змагань, власний або орендований медичний пункт;

мати у складі кваліфікованих тренерів та фахівців: тренерський склад з чинною ліцензією Федерації, медичного працівника з відповідною кваліфікацією тощо.

3.3. Спортивний заклад зобов’язується безумовно дотримуватися: правил гри у хокей на траві, затверджених Міжнародною федерацією, регламентів та положень Федерації щодо організації змагань, антидопінгового кодексу та правил.

3.4. Спортивний заклад повинен затвердити програми розвитку молодіжного та дитячого хокею, пара-хокею, а також програми співпраці з навчальними закладами. Щорічні звіти про досягнення у межах цих програм надаються Федерації.

3.5. Спортивний заклад повинен мати зареєстровану емблему (логотип), офіційний вебсайт, а також активні сторінки у соціальних мережах для інформування громадськості та підтримки комунікації з Федерацією.

3.6. Спортивний заклад зобов’язується контролювати своєчасність оплати членами щорічних членських внесків до Федерації, а також здійснювати інші обов’язкові платежі, передбачені положеннями та регламентами Федерації, згідно з встановленими строками.

4. Порядок сертифікації спортивного закладу

4.1. Для проходження процедури сертифікації спортивний заклад на офіційному сайті Федерації https://www.uhf.com.ua/ заповнює анкету та подає письмову заяву у встановленій формі до Комітету з проведення змагань. До анкети додаються необхідні документи, що підтверджують відповідність встановленим вимогам (свідоцтво про реєстрацію, інформація про тренерів, перелік гравців тощо).

4.2. Комісія з сертифікації, сформована Комітетом, розглядає анкету і заяву та здійснює перевірку відповідності спортивного закладу вимогам шляхом:

вивчення наданих документів;

інспекційного візиту для огляду матеріально-технічної бази (за необхідності);

співбесіди з адміністрацією, тренерським складом та представниками спортивного закладу (за необхідності).

4.3. За підсумками перевірки Комісія не пізніше ніж через 30 днів з моменту отримання повного пакета документів приймає обґрунтоване рішення про видачу Сертифіката встановленого зразка або про відмову у сертифікації з вичерпним переліком недоліків. У разі відмови спортивний заклад отримує рекомендації для підготовки до повторної сертифікації.

4.4. Сертифікат діє протягом 2 років від дати видачі. Для продовження дії сертифіката спортивний заклад повинен пройти процедуру повторно, подавши заявку не пізніше ніж за 2 місяці до завершення дії чинного сертифіката. Для спортивних закладів, що демонструють відповідність вимогам протягом терміну дії попереднього сертифіката, може бути передбачена спрощена процедура повторної сертифікації.

4.5. Спортивний заклад має право оскаржити рішення Комісії шляхом подання апеляції до Комітету з проведення змагань протягом 14 днів з моменту відмови у сертифікації. Апеляція повинна містити підстави для оскарження та, за наявності, додаткові матеріали, що підтверджують позицію спортивного закладу. Рішення за апеляцією доводиться до відома спортивного закладу протягом 10 робочих днів після його прийняття.

5. Сертифікаційні внески

5.1. Для покриття витрат, пов’язаних з проведенням процедури сертифікації, спортивні заклади сплачують Федерації сертифікаційні внески для відповідної категорії.

5.2. Розмір сертифікаційних внесків за категоріями встановлюється рішенням Ради Федерації, повідомляється офіційним повідомленням на сайті Федерації та діє протягом календарного року.

5.3. Сертифікаційні внески сплачуються спортивним закладом у повному обсязі протягом 5 календарних днів після розгляду заяви Комісією шляхом перерахуванням коштів на поточний рахунок Федерації на підставі виставленого рахунку.

5.4. У разі відмови у видачі сертифіката чи його відкликання/анулювання, сертифікаційні внески не повертаються.

5.5. Термін дії сплаченого сертифікаційного внеску становить 1 рік з дати його оплати. Якщо протягом цього терміну спортивний заклад не пройшов процедуру сертифікації, він має сплатити внесок повторно.

5.6. Сертифікаційні внески використовуються Федерацією на покриття витрат, пов’язаних з організацією та проведенням процедури сертифікації.

6. Категорії сертифікатів

6.1. Сертифікати поділяються на категорії: “PRO”, “А”, “В” та видаються строком на 2 роки. Спортивні заклади, що мають сертифікати, після закінчення терміну їх дії, зобов’язані пройти повторну сертифікацію у терміни, встановлені Федерацією. Спортивні заклади повинні подати документи на повторну сертифікацію не пізніше, ніж за місяць до завершення терміну дії поточного сертифіката.

6.2. Категорії сертифікатів:

Сертифікат категорії “В”:

Вимоги:

          • матеріально-технічна база: невелике поле або зал, роздягальні, базовий інвентар;
          • персонал: ліцензований тренер;
          • додаткові вимоги: затверджена програма розвитку дитячого хокею на траві.

Сертифікат категорії “А”:

Вимоги:

          • матеріально-технічна база: належне поле, зал, роздягальні, медичний пункт, базовий інвентар;
          • персонал: ліцензовані кваліфіковані тренери, медичний персонал;
          • додаткові вимоги: програма співпраці з навчальними закладами, локальна програма розвитку хокею на траві, що включає розвиток Hockey5s та пара-хокею.

Сертифікат категорії “PRO”:

Вимоги:

          • матеріально-технічна база: сучасне поле, зал, роздягальні, медичний центр, професійний інвентар, тренажерний зал тощо;
          • персонал: висококваліфіковані ліцензовані тренери, ліцензовані судді міжнародної категорії, медичний персонал, психолог тощо;
          • додаткові вимоги: програма співпраці з навчальними закладами, локальна програма розвитку хокею на траві, що включає розвиток Hockey5s та пара-хокею, науково-методичне забезпечення, дитяча школа/академія, розвиток інновацій.

6.3. Сертифікати категорій “В”, “А”, “PRO” надаються спортивним закладам, які пройшли сертифікацію та виконали необхідні вимоги. Спортивні заклади, що не дотрималися вимог, позбавляються права на сертифікат відповідної категорії до усунення недоліків. У такому разі спортивний заклад може отримати сертифікат нижчого рівня.

7. Права та обов’язки сертифікованих спортивних закладів

7.1. Права сертифікованих спортивних закладів:

Участь у змаганнях: сертифіковані спортивні заклади мають право брати участь в усіх офіційних всеукраїнських та міжнародних змаганнях з хокею на траві, що проводяться під егідою Федерації або за її участю, а також організовувати та проводити змагання за підтримки Федерації.

Делегування представників: спортивні заклади мають право делегувати своїх вихованців до складу національної збірної за умов, визначених внутрішніми регламентами Федерації.

Підтримка від Федерації: спортивні заклади отримують організаційну, методичну та іншу підтримку від Федерації, включаючи участь у семінарах, консультування з питань розвитку матеріально-технічної бази, юридичну допомогу та інші форми сприяння розвитку.

Пільги та переваги: спортивні заклади мають право користуватися пільгами, що надаються Федерацією, такими як знижки на участь у змаганнях, доступ до освітніх програм Федерації, участь вихованців у проведенні навчально-тренувальних зборів.

7.2. Обов’язки сертифікованих спортивних закладів:

Дотримання регламентів та рішень: спортивні заклади зобов’язані неухильно дотримуватися Статуту, регламентів, положень, рішень та інших нормативних актів Федерації як у змагальній діяльності, так і в організації тренувального та змагального процесу.

Виконання рішень Федерації: спортивні заклади зобов’язані виконувати рішення керівних органів Федерації в установлені терміни.

Доступ представників Федерації: спортивні заклади мають забезпечувати безперешкодний допуск представників Федерації на свої спортивні споруди та тренування для контролю. Візити мають бути завчасно узгоджені, окрім випадків позапланових перевірок.

Протидія дискримінації та допінгу: спортивні заклади зобов’язані активно протидіяти будь-яким проявам дискримінації, расизму, насильства, допінгу, а також проводити освітню роботу серед спортсменів та персоналу щодо недопустимості таких дій.

Своєчасна сплата членських внесків: спортивні заклади повинні своєчасно сплачувати обов’язкові платежі та контролювати сплату членських внесків своїми вихованцями у строки, визначені Федерацією.

Популяризація хокею на траві: спортивні заклади зобов’язані сприяти популяризації та розвитку хокею на траві у своїх регіонах та активно брати участь у всеукраїнських ініціативах Федерації, таких як організація відкритих тренувань та освітніх заходів.

Підтримка матеріально-технічної бази та кваліфікації персоналу: спортивні заклади зобов’язані підтримувати належний рівень матеріально-технічної бази та кваліфікації персоналу згідно з вимогами категорії сертифікації. Періодично (щорічно) спортивні заклади проходять перевірки для підтвердження відповідності своїх ресурсів вимогам сертифікації.

8. Контроль та відповідальність за невиконання вимог Положення

8.1. Федерація здійснює регулярний контроль за дотриманням сертифікованими спортивними закладами встановлених вимог через:

планові перевірки документації: перевірки проводяться не рідше одного разу на рік для забезпечення відповідності документації вимогам Федерації.

позапланові перевірки: можуть проводитися за необхідності у разі отримання інформації про можливі порушення або для перевірки виконання вимог після накладення санкцій.

інспекційні візити: огляд матеріально-технічної бази, який проводиться представниками Федерації для оцінки відповідності спортивних споруд та обладнання вимогам сертифікації.

контроль під час офіційних змагань: забезпечення дотримання регламентів, правил гри та інших нормативних актів Федерації під час змагань.

8.2. У разі виявлення порушень встановлених вимог з боку сертифікованого спортивного закладу, Федерація може застосувати наступні санкції:

догана (усна або письмова) — для незначних порушень або першочергових попереджень;

штраф — розмір залежить від характеру порушення, може становити від 1000 до 5000 грн;

зняття очок у турнірній таблиці змагань – за порушення, які впливають на спортивний результат або порушують чесну гру;

заборона на трансфери гравців – у випадку грубих або повторних порушень;

заборона на участь у певних змаганнях – за серйозні порушення, які ставлять під сумнів дотримання спортивним закладом регламенту чи положення про змагання;

тимчасове або постійне анулювання сертифіката клубу – у разі систематичних або грубих порушень, що суперечать основним принципам Федерації.

8.3. Рішення про накладення санкцій приймається Комітетом з проведення змагань після розгляду відповідних матеріалів.

8.4. За систематичні або грубі порушення спортивний заклад може бути виключений зі складу Федерації. Це рішення є крайнім заходом і застосовується після вичерпання інших санкцій, якщо порушення не були усунені або виявилися повторно.

8.5. Спортивний заклад зобов’язаний відшкодувати Федерації завдані матеріальні збитки, якщо такі виникли внаслідок невиконання вимог Положення. Оцінка збитків здійснюється спеціальною комісією Федерації, яка визначає розмір компенсації та строки її виплати.

8.6. Накладення санкцій не звільняє керівників спортивного закладу від персональної відповідальності згідно із законодавством України.

8.7. Спортивний заклад має право оскаржити рішення про накладення санкцій в Раді Федерації у строк до 10 робочих днів з моменту отримання офіційного повідомлення про рішення. Апеляція подається з обґрунтуванням причин та наданням необхідних документів, які підтверджують позицію спортивного закладу.

9. Вирішення спорів та розбіжностей

9.1. Спори та розбіжності, що можуть виникнути між спортивними закладами та Федерацією у зв’язку із застосуванням цього Положення, підлягають розгляду та вирішенню у наступному порядку:

спори щодо рішень Комісії (про видачу, відмову або анулювання сертифікатів) можуть бути оскаржені шляхом подання апеляції до Комітету з проведення змагань протягом 14 календарних днів з дати отримання рішення:

Комітет з проведення змагань зобов’язаний розглянути апеляцію у 30-денний термін та прийняти обґрунтоване рішення;

якщо спортивний заклад не згоден з рішенням Комітету з проведення змагань, він може звернутися до Ради Федерації. Апеляція подається у письмовій формі або через електронну пошту відповідно до вимог Федерації та повинна містити всі необхідні докази та документи;

Рада Федерації зобов’язана розглянути апеляцію у 30-денний термін та прийняти обґрунтоване рішення. Це рішення є остаточним в межах Федерації;

у разі незгоди з рішенням Ради Федерації, клуб має право звернутися до Спортивного арбітражного суду при НОК України для остаточного вирішення спору. Рішення суду є обов’язковим для виконання всіма сторонами та не підлягає оскарженню.

9.2. Інші спори щодо тлумачення, невиконання або неналежного виконання будь-якого пункту цього Положення підлягають врегулюванню шляхом переговорів між сторонами. На вимогу однієї зі сторін у переговорах може бути залучений нейтральний посередник для сприяння конструктивному врегулюванню спору. Посередник призначається за згодою обох сторін і допомагає знайти взаємовигідне рішення.

10. Конфіденційність та захист персональних даних

10.1. Федерація забезпечує конфіденційність інформації, яка стосується комерційної діяльності, фінансових та виробничих відомостей про спортивні заклади, що надаються в рамках сертифікаційного процесу.

10.2. Уся інформація, отримана під час подачі документів та інспекційних візитів до клубів, розглядається як конфіденційна і не підлягає розголошенню або передачі третім особам, за винятком випадків, прямо передбачених законодавством України.

10.3. Персональні дані фізичних осіб (гравців, тренерів, адміністраторів тощо), що містяться в документах, які подаються для сертифікації, збираються та обробляються Федерацією відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

10.4. Спортивні заклади зобов’язані до початку процедури сертифікації отримати згоду суб’єктів персональних даних на обробку їх персональних даних Федерацією в межах, необхідних для проведення сертифікації.

10.5. Федерація вживає всіх необхідних організаційних та технічних заходів для захисту конфіденційної інформації та персональних даних від несанкціонованого доступу, випадкової втрати або пошкодження.

10.6. Члени Комісії з сертифікації підписують зобов’язання про нерозголошення конфіденційної інформації, що стала їм відома під час виконання своїх обов’язків.

11. Порядок затвердження, внесення змін та доповнень до цього Положення

11.1. Положення набуває чинності з дати його затвердження Президентом за поданням Ради Федерації.

11.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться за рішенням Ради Федерації за поданням Комітету.