Заявка на участь
Вікові обмеження для участі у змаганнях
Вікові обмеження для участі у змаганнях встановлюються Положеннями кожного окремого змагання.
У чемпіонаті чи Кубку України встановити вікові обмеження з урахуванням наступних принципів:
Категорія U-10: до складу команди входять гравці, яким виповнилось 9 та 10 років та молодші (без обмежень).
Категорія U-12: до складу команди входять гравці, яким виповнилось 11 та 12 років (дозволяється грати гравцям молодшого віку 10 років за спецдопуском спортивного лікаря не більше 2 осіб).
Категорія U-14: до складу команди входять гравці, яким виповнилось 13 та 14 років (дозволяється грати гравцям молодшого віку 12 років за спецдопуском спортивного лікаря не більше 2 осіб).
Категорія U-16: до складу команди входять гравці, яким виповнилось 15 та 16 років (дозволяється грати гравцям молодшого віку 14 років за спецдопуском спортивного лікаря не більше 4 осіб).
Категорія U-18: до складу команди входять гравці, яким виповнилось 17 та 18 років (дозволяється грати гравцям молодшого віку 15 та 16 років за спецдопуском спортивного лікаря не більше 8 осіб).
Категорія U-21: до складу команди входять гравці, яким виповнилось 20 та 21 років (дозволяється грати гравцям молодшого віку від 15 років за спецдопуском спортивного лікаря не більше 10 осіб).
Категорія дорослі: до складу команди входять гравці від 22 до 35 років (дозволяється грати гравцям молодшого віку від 15 років та старшого віку від 35 за спецдопуском спортивного лікаря не більше 10 осіб).
Допуск гравців, які за своїм фізичним розвитком, станом здоров’я та рівнем тренованості можуть брати участь в змаганнях з хокею на траві за старшу вікову групу, встановлюється за принципом не більше як у двох вікових категоріях (враховуючи свою) на календарний рік.
Змагання рекомендується проводити з урахуванням наступних принципів:
Місцеві відбіркові змагання – змагання, які проводяться на місцевому рівні. Вони допомагають виявити найкращі команди, які можуть брати участь у наступному кваліфікаційному етапі змагань;
Зональні кваліфікаційні змагання – проводяться для визначення найкращих команд у певному регіоні з метою участі у фіналі Чемпіонату України. Зони визначені за принципом географічного розташування. За результатами цих змагань проводиться перерозподіл команд по лігах;
Чемпіонат України (фінал) – є найвищим рівнем національних змагань. На цьому етапі змагаються найкращі команди, що пройшли відбіркові етапи. Чемпіонат України вищої ліги визначає команду чемпіона, яка надалі бере участь в EuroHockey Club Trophy;
Всеукраїнські змагання – турніри, що охоплюють всі регіони України та можуть включати різні вікові категорії та рівні майстерності. Кожному відокремленому підрозділу ФХТУ та клубу вищої ліги пропонується організувати всеукраїнський турнір, що може бути врахований як етап (тур) Чемпіонату України;
Кубок України – проводиться Федерацією хокею на траві України для визначення володаря Кубка України. Переможець Кубку України бере участь в EuroHockey Club Challenge;
Міжнародні клубні турніри – українські клуби можуть організовувати або брати участь у міжнародних турнірах, де змагаються клуби з різних країн. Такі змагання сприяють популяризації українського хокею на траві на міжнародній арені.
Кожна команда зобов’язана сплатити внесок за участь у змаганнях, розмір якого визначається ФХТУ. Внески можуть бути фіксованими або залежати від рівня змагань, кількості учасників тощо. Внески за участь використовуються на організаційні витрати з проведення змагань.
ФХТУ визначає місце проведення Змагань на основі заявок, поданих відокремленими підрозділами ФХТУ. Критеріями при визначенні організатора та місця проведення змагань є наявність необхідної спортивної інфраструктури, зручні та комфортні місця проживання та харчування учасників, фінансові можливості, географічне розташування, транспортна доступність місця проведення, а також з урахуванням запропонованого плану заходів щодо проведення турів, проведення конкурсів, нагородження кращих гравців команд, активного підключення для висвітлення змагань ТБ і ЗМІ, організації культурної програми для учасників тощо.
Рекомендується кожній команді, що бере участь у змаганнях, протягом сезону організувати одне домашнє змагання.
Правила проведення спортивних змагань з хокею на траві
Положення про комітет з проведення змагань
Регламенти та положення змагань
Вікові обмеження для участі у змаганнях
Порядок подачі попередньої та технічної заявки команди на участь у спортивних змаганнях
Положення про формування Календарного плану
Заявка на включення спортивного заходу до Календарного плану ФХТУ
Положення про сертифікацію та визнання муніципальних та громадських клубів
Формування єдиної бази даних спортивних закладів для розвитку хокею на траві в Україні